18.czerwca 2016 roku Goleniowski Uniwersytet Trzeciego Wieku organizował, po raz pierwszy, zawody pływackie dla seniorów. Zaproszenie ,,Srebrnej Żabki” przyjęli seniorzy z UTW ze Stargardu i Polic, Klub Amazonek z Goleniowa, Klub Seniora także z Goleniowa i studenci z goleniowskiego UTW oraz bardzo skromna reprezentacja naszego MUTW. W sumie startowało ponad 60 osób.

Z Myśliborza pojechali niezawodni zawodnicy: DOROTA LASTOWSKA – CHOŁOCIŃSKA z mężem MARIANEM CHOŁOCIŃSKIM i p. RYSZARD DEMBKOWSKI. Liczebnością, niestety ,nie mogli za bardzo szokować. Nastawili się bardziej na szokowanie stylem, wytrzymałością i sprintem. Wiedzieli, że w ich przypadku ilość musi się zdecydowanie przełożyć na jakość. Organizatorzy zaplanowali konkurencje w grupach wiekowych na 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz sztafety 4 x 50 m. Dorota startowała aż 3 razy: pływała na 50 m i na 100m indywidualnie oraz w sztafecie nie dość, że ZA DWIE OSOBY to jeszcze ZA MĘŻCZYZN ! Tak jakoś wyszło! Podobnie startował Marian ,z tym że w sztafecie pływał tylko ZA SIEBIE! Pan Ryszard ma za sobą sztafetę i 50 m stylem dowolnym. Gratulujemy Dorocie i Marianowi pierwszych miejsc na 50m i II miejsca na 100m. W sztafecie byli na IV miejscu.

Sponsorem zawodów, w całości, był burmistrz Goleniowa. Wiernie kibicował do końca, wręczał również dyplomy i medale. Nie brakowało publiczności! Tylko zazdrościć! Zwieńczeniem zawodów był obiad w restauracji. Organizatorzy wywiązali się na medal. Czego zabrakło? INTEGRACJI! Przy zupce regeneracyjnej z kotła, wspólnym biesiadowaniu, jak to było w Myśliborzu, łatwiej jest nawiązać nowe kontakty.

Maria Prymakowska – Paluch