Już po raz drugi ( po raz pierwszy w 2013 roku) zespół tańca terapeutycznego BABYLON z MUTW tańczył na Ogólnoszkolnym Zjeździe Absolwentów LP w Myśliborzu. Tancerki, w pełnej krasie, zaprezentowały się na wieczornym balu w gościnnych, przestronnych progach dawnego klubu Tęcza.

Zaprosił nas główny organizator zjazdu p. Franciszek Mikucki ze Stargardu. Koledze się nie odmawia, tym bardziej ,że w zespole tańczą 4 byłe już nauczycielki ( w tym Maryla – absolwentka LP z 1967 roku- współorganizująca to koleżeńskie spotkanie po latach) i że część zespołu, rodzinnie jest powiązana z tymże liceum.

Przyjęto nas ciepło. Padło wiele słów podziwu, wiele komplementów odnoszących się zarówno do samych układów jak i do pięknych strojów no i do naszej werwy i nieskromnie mówiąc gracji, temperamentu, wdzięku, młodości, ( drugiej?) – ale tak mówiono!

Pokazane zostały 3 tańce – flamenco, ,,Ogród marzeń” – popisowy taniec z wachlarzami oraz ognisty taniec cygański. Wiemy, że kolejna informacja o BABYLONKACH pójdzie w tzw. szeroki świat. Wszak absolwenci przyjechali z różnych stron Polski, a swoje powiązania mają także poza granicami kraju! Sprawdzamy się, po raz kolejny , w roli AMBASADOREK MYŚLIBORZA! W luźnej rozmowie pytano o szczegóły dotyczące działalności MUTW, o prowadzonych zajęciach, osiągnięciach, wykładach, trenerach…. Z braku miejsca nie będziemy rozdrabniać tematu.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. W swoim imieniu dziękuję koleżankom z zespołu, że nie odmówiły prośbie, a restauratorce, p. Zosi Jakubiszyn za serdeczną gościnę.

Maryla Prymakowska – Paluch

Foto: Krysia Peczko –Tomczak z miejscowości Wronki

i Ewa Moskaluk z Bydgoszczy