Z lekkim poślizgiem, 12 marca, panie z Sitna – miejscowości oddalonej o kilkanaście kilometrów od Myśliborza świętowały swój DZIEŃ KOBIET, który organizacyjnie dopięła na przysłowiowy ostatni guzik EWA CHMIELEWSKA kierująca od lat filią biblioteczną w Sitnie. Cieszymy się, że MUTW może w ten sposób podziękować Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myśliborzu oraz jej filiom za owocną, miłą i dobrze układającą się współpracę.

Było to bardzo kameralne spotkanie. BABYLONKI zaprezentowały swoje 4 układy taneczne. Pochwaliły się flamenco, układem zatytułowanym ,,Ogród marzeń”, który w Warszawie, na 8 Juwenaliach III Wieku, przyniósł III zaszczytne miejsce, pochwalił się także nowym i wielokrotnie sprawdzonym tańcem cygańskim. Były i wspólne pląsy w prawie zwartym szyku tanecznym do melodii Steve Wondera. Kroki niby proste, ale …. Okazuje się, że rzeczywiście Kraków powoli budowano. Po którymś z kolei powtórzeniu, nasze nowe tancerki załapały rytm. I o to nam wszystkim chodziło!

Cieszyły oklaski w trakcie tańców, to znak że się podobało, cieszyły pochwały, których nie szczędzono tancerkom. Występy Babylonek zaliczono nawet do istotnych lokalnych wydarzeń. Miło nam było gościć wśród serdecznych ludzi, w eleganckich bibliotecznych pomieszczeniach, degustować domowe wypieki. Nie obyło się bez lampki wina. Wszak to Dzień Kobiet, a kobiety lubią świętować jak należy!

Maria Prymakowska – Paluch