7. maja 2016 roku zespół BABYLON, wraz z licznymi osobami towarzyszącymi, wziął aktywny udział w SZCZECIŃSKICH TARGACH 50+, któremu przyświecało hasło ZAWSZE ZDROWO I AKTYWNIE! Organizatorem tej imprezy z rozmachem była FUNDACJA MORZE KULTURY z jej prezesem dr hab. IWONĄ WIŚNIEWSKĄ – SALAMON, prof. nadz. UZ na czele.

Targi odbywały się w hali Azoty Arena w Szczecinie. Pomyślano o edukacji – czego przykładem były wykłady tematyczne nie tylko dla dorosłych, o rozrywce z występami chórów, zespołów wokalnych i instrumentalnych, solistą Wiesławem Łągiewką, ze spektaklem ,,Cztery kwadranse humoru”, którego wykonawcami byli aktorzy Teatru Polskiego panowie Michał Janicki i Adam Dzieciniak. W bloku rozrywkowym zaprezentowały się także tancerki z ZTT BABYLON. Wystąpiły z 5 układami tanecznymi. Szkoda, że zbyt mała scena nie pozwoliła im na pełne rozwinięcie skrzydeł – dosłownie i w przenośni. Nie udało się BABYLONKOM zaprezentować w pełnej krasie. Mimo to, widzowie docenili starania i gromadzili się tuż przed sceną na samą zapowiedź występów. Przez grzeczność nie będziemy narzekać na spartańskie warunki w ,,przebieralni”.

Udało się w pełni skorzystać z ciekawych ofert licznych wystawców. Z pewnością przydadzą się one w codziennym życiu. Porady ekspertów i specjalistów, być może, ułatwią nawet życie. Odnotujmy, że wprost oblegano darmowe badania i pokazy. Wielkim powodzeniem cieszyły się konsultacje medyczne, pokazy ćwiczeń profilaktycznych i rehabilitacyjnych oraz doradztwo zawodowe. Jesteśmy pewni, że zaowocują zawiązane, nowe kontakty, że uda nam się nawet, na dłużej, podreperować swoje zdrowie i werwę. I tego się trzymajmy!

Maria Prymakowska – Paluch