W ramach obchodów DNI BARLINKA – 2016 , zwyczajowo, zawsze w obecności burmistrza miasta ,odbywa się koronacja nowej Królowej Puszczy Barlineckiej. W tym roku, ten miły akcent , miał miejsce w dniu 18 czerwca.

Obchody są zawsze bardzo uroczyste inaczej być nie może. Uczczenie nowej królowej wymaga właściwej oprawy. Od lat imprezie towarzyszą odpowiednie rytuały. Oczy radują bogate stroje, zachwyca kolorowa świta boginek i skrzatów . O to całe barwne widowisko dba sztab ludzi, którzy w tym roku, w ramach urozmaicenia uroczystości, po raz pierwszy, zaprosili na koronację młodej królowej zespół tańca terapeutycznego BABYLON z Myśliborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pani Katarzyna Mielcarek – osoba prowadząca barlinecką imprezę i współautorka całego widowiska, po rozmowie z trenerką Krystyną Matuszak, ustaliły szczegóły dotyczące występów BABYLONEK.

Zespól pokazał 4 układy taneczne, z których dwa OGRÓD MARZEŃ i CHODZONY wzbogacony o girlandy i zielarkę, w którą z wdziękiem wcieliła się Ewa Bednarczyk, były mocno tematycznie powiązane z pięknem przyrody także i Puszczy Barlineckiej. Wszystkie układy, w choreografii Krystyny Matuszak, wzbudziły spore zainteresowanie. Zaprezentowano jeszcze żywiołowy barwny TANIEC CYGAŃSKI i barwne FLAMENCO. Miło było patrzeć na reakcje licznie zgromadzonej barlineckiej publiczności. Zapomina się wówczas o trudach związanych z licznymi , dość intensywnymi, próbami. Zespół ćwiczył także pod okiem Haliny Krasowskiej. Z występów pozostały miłe wspomnienia.

Maria Prymakowska – Paluch