W Sali Księcia Bogusława, w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, dnia 17.IV. roku pańskiego 2016, BABYLONKI odniosły kolejny, znaczący sukces.

Dnia onego, wystąpiły przed szanownym jury i szanowną publicznością, w gronie wielu dojrzałych artystów m.in. ze Świnoujścia, Szczecinka, Polic, Goleniowa, Choszczna, Drawska Pom., Czaplinka i Szczecina na WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW,, ARS – 2016” i zostały LAUREATEM PRZEGLĄDU kwalifikując się do ogólnopolskiego przeglądu, który odbędzie się dnia 4.IX. w Bydgoszczy. Wielki to honor i zaszczyt móc reprezentować swój uniwersytet i swoje miasto daleko poza granicami województwa!

Organizatorem PRZEGLĄDU, który trwał 2 dni, był Zamek Książąt Pomorskich. Zaprezentowało się 56 wykonawców indywidualnych i grupowych. Oglądano popisy kabaretowe, teatralne, występy solistów i zespołów śpiewaczych oraz kapeli folklorystycznych. Zaprezentowali się także dojrzali tancerze – w tym myśliborskie BABYLONKI. Każda z kategorii została poddana wnikliwej analizie jurorów. Ocena, a przede wszystkim wyłonienie spośród tylu reprezentantów, najlepszych było niebywale trudne , o czym przewodnicząca jury nie omieszkała zaakcentować.

BABYLONKI pokazały, zgodnie z regulaminem, tylko jeden taniec, a właściwie impresję taneczną pod tytułem OGRÓD MARZEŃ choreografii KRYSTYNY MATUSZAK – trenerki zespołu. Nieskromnie zacytuję słowa jakie padły pod adresem myśliborskich artystek z ust jurorów i widzów tuż po występie – taniec trudny, zaskakujący, porywający, wzruszający, wyciskający łzy, emocjonalny, zwiewny, niepowtarzalny, o niebanalnej wręcz porywającej choreografii i ciekawym zestawie rekwizytów. Pod adresem tancerek też były OCHY I ACHY. To wspólny sukces TANCEREK, a przede wszystkim trenerek – wspomnianej wcześniej KRYSTYNY oraz HALINY KRASOWSKIEJ. Jesteśmy pewne, że sprostamy kolejnym wyzwaniom!

Maria Prymakowska – Paluch