Pod takim hasłem, 16 kwietnia 2016 roku, odbyła się III PYRZYCKA SENIORIADA, w której brała udział 5- osobowa silna grupa reprezentująca nasz uniwersytet. Na zaproszenie prezes uniwersytetu pyrzyckiego – pani ZENOBII WALCZAK odpowiedzieli: BOŻENA WIERUCKA, DOROTA i MARIAN CHOŁOCIŃSCY, TERESA CICHA i MARIA ŻYGADŁO.

Startowali konkurując z 5 innymi reprezentacjami ze Złocieńca, Gryfina, Stargardu, Barlinka i Pyrzyc. Jechali w ciemno. Wiedzieli tylko, że potrzebne są stroje sportowe. Podjęli wezwanie. Na miejscu okazało się, że gospodarze bardzo profesjonalnie podeszli do tematu. Przygotowali dyscypliny na miarę przedszkolaków i nas ,,starszaków”, które korespondowały ściśle z drugim hasłem – ,,ZABAWA ŁĄCZY POKOLENIA”.

W doborowym towarzystwie przedszkolaków – były nawet milusińskie pary poprzebierane za babcię i dziadka – rozgrywane były konkurencje sprawnościowe, w których główną rolę odgrywał spryt, szybka orientacja i… prawie młodzieńczy refleks. Nie odnotowano ani kontuzji, ani urazów. Było dużo dobrej zabawy, dużo radości i śmiechu. Doping licznych kibiców zagrzewał do walki. Oprócz konkurencji sportowych były także zadania z kategorii – ćwiczenia intelektualne . Nasza grupa wywiązała się z obu ZNAKOMICIE o czym świadczy zajęcie II miejsca, zdobyta statuetka oraz dyplom. Współorganizatorem imprezy był Pyrzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Imprezę otworzyła burmistrz Pyrzyc – pani MARZENA PODZIŃSKA. Organizatorzy zadbali o regenerację sił po zawodach – słodki poczęstunek ,napoje, zupa szybko uzupełniły straconą przez wysiłek energię.

Maria Prymakowska – Paluch

Foto – Marian Chołociński