MUTW ma swoje cykliczne imprezy. Jedną z nich jest NASZA MAŁA OLIMPIADA SENIORÓW 50+. Jej niepodważalną inicjatorką i organizatorką jest trenerka DOROTA LASTOWSKA – CHOŁOCIŃSKA, której, już po raz 6., udało się pokonać szereg barier organizacyjnych i finansowych.

Tego roku gościliśmy niezawodne ekipy z Barlinka, Polic, Goleniowa. Liczna reprezentacja gospodarzy z Myśliborza, oprócz pływania, zajmowała się także sędziowaniem. Pomyślano również o części artystycznej. Panie z sekcji gimnastyki korekcyjnej pokazały 2 układy z przyrządami, pełne wdzięku i gracji, do muzyki Johana Straussa. Nie chce się wierzyć, że z bagażem 60+ na karku, można się poruszać tak lekko, tak rytmicznie, równo, bez tremy i pomyłek i… jakby bez zmęczenia.

W zawodach brało udział 36 pływaków. Wszyscy dali z siebie wszystko ale godnym podkreślenia jest wiek najstarszych zawodniczek ( 73 lata), dodajmy, że wypadły znakomicie. Brawo nasza Gienia i nasza Jadwiga! Najstarsi panowie mieli o 2 lata więcej, ale kondycji można im pozazdrościć , szczególnie naszemu Janowi! Startowano w 5 kategoriach wiekowych. Każda z drużyn wystawiała sztafetę. Punktowano osobno za konkurencje indywidualne i osobno za sztafetę. O zwycięstwie decydowała łączna suma punktów W tym roku, puchar Burmistrza M i G Myślibórz przypadł naszemu uniwersytetowi. Przypomnijmy – przez ostatnie 2 lata główną nagrodę wywozili z Myśliborza seniorzy z Polic.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, serdeczny uścisk dłoni od Doroty i Gienia oraz buziak od sędziującej z wielkim oddaniem Róży. Tego roku odebrała nawet zaległy dyplom ubiegłoroczna zawodniczka URSZULA LASTOWSKA z Gorzowa – ,,prywatna” MAMA DOROTY. Wieku nie będziemy wypominać, bo nie rzuca się w oczy ale… 80 już jest, a werwy nie ubywa. I tak trzymać!

Trofea były rzeczą wtórną. Liczyła się dobra zabawa, towarzyskie spotkanie, ruch poprawiający kondycję i …sławna już nie tylko w Myśliborzu zupa regeneracyjna autorstwa MARIANA CHOŁOCIŃSKIEGO. Marian wspierał żonę na każdym kroku, pomagał, wyręczał, służył pomocą. Pomocni byli także młodzi wolontariusze z Myśliborza. Dziękujemy sponsorom. Finansowo pomogli: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta i Gminy, ZZ TKKF, ANDALIA sp. z o. o, Towarzystwo Lider Pojezierza. Słownego wsparcia, jak zwykle od 6 lat, nie odmówiła Maryla. Nie był to czas stracony!

Maria Prymakowska – Paluch