imageBABYLONKI NA SCENIE TEATRU PALLADIUM W WARSZAWIE
Ogromna radość zapanowała w zespole BABYLON i wśród osób towarzyszących tancerkom w 8. WARSZAWSKICH JUWENALIACH III WIEKU na wieść o sukcesie jakim było zdobycie III miejsca w kategorii – TANIEC. Dostrzeżono i doceniono BABYLON pośród innych 23. zespołów z całej Polski i innych 32. tańców. Ogółem w juwenaliach brało udział 3.5 tys. osób, które zaprezentowały swoje talenty w kategoriach: TEATR, KABARET, TANIEC, MUZYKA, PLASTYKA, LITERATURA i FOTOGRAFIA.
Nagrodzono 2 tańce zespołu BABYLON: pełen werwy taniec cygański oraz wyjątkowo urokliwy ,,Ogród marzeń” z zielonymi wachlarzami, złotymi skrzydłami i śpiewem ptaków – o elegancji i gracji tancerek przez skromność nie wspomnę. Pomysł i cała choreografia jest dziełem KRYSTYNY MATUSZAK – Krysiu, jesteś wielka – intensywną, całoroczną pracę z tancerkami prowadziły wspomniana wcześniej KRYSTYNA i HALINKA KRASOWSKA. To III MIEJSCE jest wspólnym sukcesem obu bardzo cierpliwych trenerek , no i tancerek, które… czasami cierpliwością nie grzeszyły. Nie sądzę, żeby którakolwiek z nich, parę lat wcześniej, przypuszczała, że na tzw. stare lata będzie tańczyła jako zespołowa laureatka – artystka na deskach teatru Palladium! BABYLONKI tańczyły 2 razy, raz zaprezentowały się zgodnie z programem, wyjątkowy był drugi raz – na gali finałowej, która do tej pory ( czyli przez 7 poprzednich lat) była miejscem JEDYNIE wręczania nagród, wystąpień jurorów i zaproszonych wielkich, sławnych artystów – pokroju SŁAWY PRZYBYLSKIEJ, która, właśnie na gali, poprzedziła występ BABYLONEK.
Warto wspomnieć, jak to się odbyło. Otóż, żadna z tancerek nie spodziewała się drugiego występu. Pospiesznie spakowane stroje, powkładane w walizki nie tak starannie jak być powinno ( nie było potrzeby bawić się w pedantyzm) spakowano dużo wcześniej do autokaru zaparkowanego w pewnej odległości od teatru. A tu masz! Telefon głównego organizatora współpracującego ściśle z jurorami postawił na nogi cały rozproszony po Warszawie zespół. Aż strach pomyśleć co byłoby bez pomocy koleżanek i panów kierowców! Musiało wystarczyć 2 godziny na dojazd, poszperanie w czeluściach bagażnika, powygładzanie ręką spódnic i bluzek, dojście do teatru, przebranie się w garderobie, szybki makijaż i … gotowość taneczną! Trwała 3 godziny w warunkach raczej mało komfortowych. Na dany sygnał zniknęło zmęczenie. ,,Zjawiskowy” taniec odtańczono perfekcyjnie przy aplauzie licznej widowni i głośnych okrzykach fanów z Myśliborza. Tu trzeba wspomnieć o wielkim zaangażowaniu JOLANTY CZACZKA. III miejsce, dyplom i czek na 600zł stał się faktem. GRATULACJE! Wyjazd do Warszawy na juwenalia połączono ze zwiedzaniem stolicy. Zadbała o to Krystyna ze swoim synem RAFAŁEM. Była okazja odwiedzić Łazienki, Sejm, Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego –najważniejsze miejsca stolicy. Duże emocje wyzwalał sam przewodnik – znany dziennikarz WŁODZIMIERZ ZIENTARSKI. Posiłek w restauracji teatru BUFFO, w której przesiaduje grono artystów z tzw. wysokiej półki był również atrakcją. Była okazja spojrzeć bliska na znane z ekranu twarze. Podobał się nocleg w hotelu IMBIS – wygoda, elegancja, miła obsługa, na śniadanie obfity bufet szwedzki to główne atuty tej sieci hoteli. DO ZOBACZENIA ZA ROK! Maria Prymakowska – Paluch