SPOTKANIE U BURMISTRZA
image2. VII. 2015 roku, ZARZĄD MUTW, zdekompletowany nieco przez wakacje, spotkał się w urzędzie M i G z burmistrzem PIOTREM SOBOLEWSKIM. Celem spotkania było podzielenie się warszawskim sukcesem tancerek – BABYLONEK, podziękowanie burmistrzowi za wsparcie finansowe i organizacyjne oraz omówienie płaszczyzn dalszej współpracy.
Nie szczędzono sobie miłych słów. – Macie moje poparcie, róbcie swoje, nie zwalniajcie tempa, jestem pod ogromnym wrażeniem waszej dotychczasowej działalności i waszych osiągnięć – mówił burmistrz.
– Warto w nas inwestować – te słowa padły z ust prezes BOŻENY WIERUCKIEJ. I nie mówiła tego na wyrost. W maju i czerwcu odbyły się bowiem 3 znaczące imprezy, w których pomógł burmistrz, a które szeroko rozsławiały nasze miasto i promowały uniwersytet. Były to otwarte zawody pływackie,, Moja mała olimpiada” nad którą czuwała i którą organizowała DOROTA CHOŁOCIŃSKA , aktywny udział tancerek MUTW w Świnoujskich Juwenaliach Senioralnych i obchodach 250 – lecia powstania Świnoujścia, nad którymi pieczę miały trenerki KRYSTYNA MATUSZAK I HALINA KRASOWSKA oraz udział w warszawskich 8. Juwenaliach III Wieku, w których BABYLONKI, prowadzone przez wyżej wymienione trenerki, zdobyły III miejsce.
Burmistrz, po prawie godzinnej rozmowie , zaznaczam – nie w ciemno, obdarzył Zarząd pełnym zaufaniem i zadeklarował daleko idące wsparcie dla przyszłych uniwersyteckich inicjatyw. A kolejne tuż, tuż. Mamy pewność, że wydarzeniem, w wielkim stylu, będą obchody 5 – lecia MUTW. Zostaną one połączone z inauguracją roku akademickiego. Zobaczymy, łączące pokolenia widowisko artystyczne zatytułowane,, Powróćmy jak za dawnych lat”. Niejedna łezka z oczu popłynie, popłynie, niejedno serducho głośniej zapika. Warto być z nami! mpp