Dla  33 osób z sekcji gimnastycznej, pływackiej i ,,kijkowej”, 21. X. 2015 roku,  trenerki Dorota Chołocińska i Krystyna Matuszak zorganizowały, już po raz piąty,  tematyczne spotkanie ruchowe z pieczeniem ziemniaka w tle pod umownym hasłem ,,W zdrowym ciele …”. Zgrabnie połączono dwie imprezy: Doroty – POŻEGNANIE JESIENI, Krystyny –  MIĘDZYPOKOLENIOWĄ SZTAFETĘ TURYSTYCZNĄ  TKKF organizowaną w ramach dużego projektu RAZEM NA SZLAKU.

Takie spotkanie służyło jednemu najważniejszemu celowi ZATRZYMANIE NA WYŁĄCZNĄ WŁASNOŚĆ DOBREJ KONDYCJI FIZYCZNEJ I PSYCHICZNEJ. Dorota przeprowadziła konkretną rozgrzewkę na świeżym powietrzu, przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie , przygotowując tym samym  grupę do  pokonanie w odpowiednim tempie  trasy turystycznej na dystansie  3km.

Nikt nie marudził, wszyscy trzymali się w zwartym szyku. Dobre towarzystwo, kilka nowych informacji związanych ze szlakiem przygotowanych przez Jankę Topolską pozwoliło na przyjemne i co najważniejsze AKTYWNE,  spędzenie czasu. Zwieńczeniem  – było spotkanie  w gościnnym ogródku Domu Wczasów Dziecięcych. Marian Chołociński , prawie  mistrz kucharski, wspólnie z żoną Dorotą, zadbał o ziemniaki prosto z ogniska. Pycha! Były jeszcze inne produkty, ale o tym cicho sza! Krystyna wręczyła stosowne certyfikaty potwierdzające udział w spotkaniu. Rozdała przydatne plakietki odblaskowe i literaturę dotyczącą rodzinnego wędrowania. Będzie co wspominać!

                                 Maria Prymakowska – Paluch