ZAWODY PŁYWACKIE
UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU
…CZYLI NASZA – WCALE NIE TAKA MAŁA – OLIMPIADA

Piąta edycja „Naszej Małej Olimpiady” zgromadziła rekordową ilość uczestników. Na starcie stanęło 42 zawodników z czterech Uniwersytetów Trzeciego Wieku: Barlinka, Polic, Goleniowa i Myśliborza. Wielu z nich przyjechało po raz kolejny, zachwyceni wspaniałą atmosferą zawodów, świetną ich organizacją, prawdziwie sportową rywalizacją.
To zasługa niestrudzonej, ogromnie skutecznej pomysłodawczyni, organizatorki i realizatorki zawodów Doroty Lastowskiej-Chołocińskiej. Można się tylko domyślać, jak wiele ta wspaniała działaczka włożyła pracy, ile zabiegów i zachodu wymagało zdobycie funduszy na tę imprezę, pozyskanie sponsorów, wreszcie zmobilizowanie wolontariuszy, by zawody przebiegały sprawnie i bezpiecznie…
A jeszcze trzeba było nakarmić i napoić zawodników, więc nasze gimnastyczki i pływaczki upiekły ciasta, a Dorota ze swym mężem Marianem ugotowali ogromny gar pysznej, wspaniale sycącej staropolskiej polewki.
Proszę Państwa! Czapki z głów przed takimi pasjonatami!
Zawody tradycyjnie rozpoczęły gimnastyczki, dając pokaz swoich umiejętności. Wprawdzie w tańcu z szarfami dodatkowym zawodnikiem był wiatr, który złośliwie plątał wstęgi, ale pokaz z obręczami był bezbłędny! A same zawody?
Każdy z zawodników – indywidualnie czy w sztafecie – musiał przepłynąć dwie długości basenu (dwa razy po 25 metrów). Style pływackie były najróżniejsze; bo przecież startowali amatorzy-samoucy. Najważniejsze, że nikt się nie utopił, a ranny w głowę senior (poślizgnął się biedaczysko) po opatrzeniu wrócił na zawody.
Zawodnicy podzieleni zostali na siedem kategorii wiekowych. Najmłodsi zwycięzcy w kat A – p. Grażyna Lipiec (rocznik 1963) i p. Piotr Ochota (rocznik 1962) – oboje z Goleniowa. Najstarsi (kat. F) to p. Urszula Lastowska (rocznik 1930!) Myślibórz i p. Regimont Kindur (rocznik 1938) z Goleniowa. Wspaniali, znakomici zawodnicy!
Sędziowie – wolontariusze mieli pełne ręce roboty. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że wygrała i po raz drugi zdobyła puchar Burmistrza Myśliborza –
– Drużyna UTW Police (58 punktów) wyprzedzając o jeden(!) punkt
– Drużynę UTW Myślibórz (57 punktów). Trzecia była
– Drużyna UTW Goleniów (55 punktów). Czwarte miejsce zdobyła
– Drużyna UTW Barlinek (17 punktów).
Rywalizacja – choć zacięta – nie była w sumie najważniejsza. Liczył się dobry humor, wzajemna serdeczność i życzliwość. No i znakomita zabawa!
Naszą Olimpiadę uświetniła, dokonała otwarcia i pomagała w sędziowaniu Pani prof. dr hab. Danuta Umiastowska.
Konferansjerkę poprowadziła lekko, dowcipnie i z wdziękiem Maryla Prymakowska-Paluch.
Nasi sponsorzy: BENZOL Sp. jaw., Kwiaciarnia „Irys”, Jadwiga Lipnicka, Krystyna Cicha, Wiesław Sienkiewicz
Ciasta piekły: Teresa Cicha, Helena Połeć, Marianna Rutkowska, Krystyna Skakun, Maria Żygadło.
Wolontariusze z „Mody na Wolontariat”
Czy kogoś pominęłam?
Gratuluję Dorotko i Marianie!
To była naprawdę wspaniała impreza!
JaGodaBe