MUTW jest już w ZACHODNIOPOMORSKIEJ SIECI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ZaFOS
20. stycznia 2014r. Bożena Wierucka – prezes Zarządu MUTW, w obecności Doroty Lastowskiej – Chołocińskiej, Krystyny Matuszak i Marii Prymakowskiej – Paluch( członków Zarządu), wraz z innymi 3 myśliborskimi Stowarzyszeniami, oficjalnie podpisała akces przystąpienia do dużego projektu BUDOWA ZACHODNIOPOMORSKIEJ SIECI ORGANIZACJI POZARZADOWYCH ZaFOS reprezentowanego przez p. IWONĘ ŻUKIERT – prezes Zarządu Zachodniopomorskiego Forum Organizacji Socjalnych, które na polskim rynku istnieje i prężnie działa od 12 lat. Na początku zaczynali od 6 organizacji. Teraz skupiają 75 stowarzyszeń, w tym 4 uniwersytety trzeciego wieku i od 20. stycznia – nasz.
Dla nikogo nie jest tajemnicą, że DUŻY może więcej i stąd ta decyzja. Leży nam na sercu dalszy ROZWÓJ NASZEJ ORGANIZACJI, chcemy pozyskiwać środki finansowe, chcemy wypracowywać dalsze standardy strategii rozwoju, korzystać z bezpłatnego doradztwa z różnych dziedzin, z tzw. pogotowia eksperckiego, z bezpłatnych szkoleń, warsztatów, spotkań. Zachęca tematyka szkoleń. Dla przykładu wymienimy choćby 3 z nich: Z LUPĄ O FINANSACH, WNIOSKI POD MIKROSKOPEM, POD PARASOLEM NIE ZMOKNIESZ. Prawda, że obiecujące?
– Organizacje, które są z nami w sieci mogą liczyć na poprawę kondycji. Pilnujemy ich interesów, oraz ich aktów prawnych. Zapewniamy dobry przepływ odgórnych informacji. Jesteśmy ich rzecznikiem u władz samorządowych od szczebla najniższego po najwyższy. Mamy swojego przedstawiciela także w Brukseli – zapewniała p. prezes Iwona Żukiert.
Nie przeoczymy takiej szansy dla naszego uniwersytetu. Tekst i foto mpp