ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2014/2015
Miało być skromnie, a znowu było na bogato – dokładnie taką myśl w swoje, niezbyt krótkie z racji obfitości uniwersyteckich wydarzeń podsumowanie, wplotła prezes BOŻENA WIERUCKA, informując przybyłych na uroczystości związane z zakończeniem roku akademickiego gości, sympatyków i dojrzałych studentów MUTW, o tym co działo się na uniwersytecie przez ostatnie 9 miesięcy od października 2014 do czerwca 2015 roku.
Z racji remontu MOK- u ,uroczysta akademia ku czci … wiadomej odbyła się w sali USC. Było ciasno. Nic dziwnego ,krąg osób związanych bezpośrednio z MUTW, z roku na rok, stale się poszerza. Nie zawiodła, lubiana przez słuchaczy, prof. DANUTA UMIASTOWSKA, członek naszej Rady Programowej. Przyjechała z radosnymi życzeniami na wakacyjny wypoczynek, przybył burmistrz PIOTR SOBOLEWSKI, który nie ukrywał zaskoczenia energią studentów MUTW i ich bogatą działalnością. Tradycyjnie wystąpił chór MELODIA pod dyrekcją p. BOGDANA KOMOROWSKIEGO z nowym, chwytającym za serce repertuarem. Gimnastyczki trenerki DOROTY CHOŁOCIŃSKIEJ pokazały układ z kołami zachwycając zgromadzonych płynnością ruchów . Po oklaskach było wiadomym, że podobały się i dziewczyny, i to co wyprawiały z posłusznymi im kołami. Zatańczyły pięknego walca studentki , którym przewodzi trenerka HALINKA KRASOWSKA. Z nowym programem zaprezentował się w pełnej krasie kabaret STARSZAKI. Pod okiem reżyserki i wymagającej instruktorki JADWIGI GODLEWSKIEJ – BRYK, kabaretowcy szeroko rozwinęli skrzydła. Poprzeczka znowu poszła w górę. Mówiono o tym głośno w kuluarach sprawiając przyjemność całemu zespołowi.
Ostatnim akcentem była ceremonia rozdania świadectw. Każdy czekał na tę chwilę. Widać po słuchaczach, że to dla nich prawdziwe święto. Eleganccy, uśmiechnięci , rozentuzjazmowani – czy to naprawdę emeryci? Grupowe, nieoficjalne spotkanie przy drinku i kawie w gościnnej MYŚLIBORZANCE pokazało jak jesteśmy z sobą zżyci i że nie nudzimy się w swoim towarzystwie. Myślibórz jest mały. Co i rusz wpadniemy na siebie przy okazji spacerów czy zakupów. Będzie okazja umówić się na koleżeńskie pogaduszki. mpp

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image