W dniach 12 i 13 czerwca uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach jubileuszu 15-lecia UTW w Stargardzie Szczecińskim.
Oficjalna część uroczystości odbyła się w Stargardzkim Centrum Kultury. Po odśpiewaniu hymnu przez chór , prezes UTW Stanisław Bartosik, serdecznie powitał zaproszonych gości: przedstawicieli miejscowych władz, instytucji, uczelni, szkół, przedstawicieli zaprzyjaźnionych UTW oraz słuchaczy. Podziękował wszystkim partnerom współpracującym i wspierającym działalność Uniwersytetu. Podkreślił, że dzięki tej współpracy zaspokajane są potrzeby edukacyjne, kulturalne i turystyczne. Zaproszeni goście dziękowali za zaproszenie i gratulowali Jubileuszu, życząc wielu następnych i równie bogatych jubileuszy. Dotychczasowy dorobek UTW przygotowały i przekazały studentki w bardzo nowoczesnej i ciekawiej formie. Był to wspaniały pokaz multimedialny.
Po przerwie na kawę Pani Profesor Barbara Kromolicka dziekan Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego wygłosiła wykład na temat różnych aspektów miłości. Uzupełnieniem wykładu był występ zespołu Kontrabanda z coverami piosenek z naszej młodości. Wieczorem w hotelu Spichlerz odbyła się uroczysta kolacja dla zaproszonych gości.Podczas uroczystej kolacji poznaliśmy bliżej zaproszonych gości z UTW województwa Zachodniopomorskiego, wymienialiśmy doświadczenia i chwaliliśmy się osiągnięciami swoich UTW.
Dziękujemy organizatorom, że mogliśmy wspólnie uczestniczyć w tej pięknej uroczystości, doskonale zorganizowanej, sprawnie przeprowadzonej i bardzo ciekawej. Przykład do naśladowania. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.K.M