8. WARSZAWSKIE JUWENALIA III WIEKU JUŻ ZA NAMI !
Starość nie jest radosna. Nie udała się Bogu, ale nic dziwnego , Bóg jej po prostu nie doświadczył, żył przecież tylko 33 lata. Nie wiedział co to samotność, słabości, niedomagania, kłopoty z zatrzymaniem przemijającej urody i tzw. ,,boczny tor”.
Pomyślał jednak o rekompensacie. Dał WYBRANYM MŁODYM LUDZIOM siłę i chęci do osłodzenia goryczy związanej z późną dojrzałością ciągle rosnącej grupy emerytów , natchnął MŁODYCH szalonymi pomysłami, ogromną wrażliwością i inicjatywą, dał IM także energię i dobre serce, dał zaraźliwy entuzjazm i zmysł organizacyjny. I TAK powstała FUNDACJA AVE z prezesem i pomysłodawcą JUWENALIÓW III WIEKU – panem BARTŁOMIEJEM WŁODKOWSKIM, któremu wraz z grupą pozytywnie zakręconych współpracowników, udało się ODCZAROWAĆ KŁOPOTLIWĄ DOJRZAŁOŚĆ.
Za sprawą Fundacji AVE ,do Warszawy, z całej Polski, na JUWENALIA, w dniach 22. – 24.VI.2015 roku zjechało tysiące ludzi z czego 3.5 tysiąca wystąpiło na scenie teatru Palladium i Hybrydy. Prezentowały się chóry, soliści, teatry, kabarety, zespoły taneczne i malarze. Niektóre uniwersytety przyjeżdżają tu każdego roku. Odnawiano nawiązane przed laty znajomości, zawierano nowe kontakty. Atmosfera JUWENALIÓW przypominała radosne towarzyskie spotkania. Służyły temu także koncerty- niespodzianki. Występowała SŁAWA PRZYBYLSKA ze swoimi wiecznie młodymi przebojami sprzed lat i grupa MoCarta. Na Juwenalia przybył prezydent Warszawy p. Włodzimierz Paszyński oraz poseł Michał Szczerba.
MYŚLIBORSKI UNIWERSYTET III WIEKU przyjechał po raz pierwszy. Nasze tancerki występowały pośród innych 23 zespołów i 32 innych tańców. BABYLON pokazał 2 tańce : żywiołowy taniec cygański i romantyczno – sentymentalny,, Ogród marzeń”. Zachwyciły oba, oba zostały zauważone i nagrodzone III MIEJSCEM. Wyjątkowo się wyróżniał, bo nikt na scenie nie pokazał czegoś podobnego, barwny układ ,,OGRÓD MARZEŃ” z bogatą choreografią autorstwa trenerki KRYSTYNY MATUSZAK z niebanalnymi, fruwającymi niemal w powietrzu rekwizytami. Zespół, przez cały rok, pilnie pracował na swój sukces pod czujnym okiem wymagających trenerek: wspomnianej wcześniej KRYSTYNY MATUSZAK i HALINKI KRASOWSKIEJ. BABYLON, jako jedyny, wystąpił powtórnie podczas gali finałowej. Występowi towarzyszyła burza oklasków. Określenie,, zjawiskowy”, które padło z ust prowadzącego imprezę p. Bartka, oraz aplauz, dodały skrzydeł , już i tak uskrzydlonym i szczęśliwym ze zwycięstwa BABYLONKOM. Maria Prymakowska – Paluch