50 lat temu, na ślubnym kobiercu stanęli  IRENA I PANKRACY HOŁOWKO.  Fakt ten został uroczyście odnotowany 18.I.2014r, kiedy to z rąk burmistrza Arkadiusza Janowicza, w Sali Reprezentacyjnej myśliborskiego USC, razem z innymi 8 parami, odebrali medal ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE przyznawany przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Irena i Pankracy pochodzą z Wileńszczyzny. Do Polski przyjechali w 1945r. W latach 60 – tych  spotkali się zupełnie przypadkowo  na dworcu kolejowym w Trzciance – stacji pomiędzy Krzyżem a Piłą .

ON mówi, ze to była miłość od pierwszego spojrzenia. ONA, że musiała spojrzeć jeszcze parę razy. Zaiskrzyło i to na tyle trwale, że są ze sobą pół wieku i nie narzekają.  Jako młode małżeństwo zamieszkali w Czółnowie. Potem zmienili jeszcze parę adresów, aby na stałe osiąść w Myśliborzu.

W międzyczasie urodziło się IM 2 dzieci, doczekali się 3 wnucząt. – To dobry, kochany mąż  – mówi Irena. – Razem przeszliśmy przez życie nie zawsze usłane różami – dopowiada po chwili. Gratulujemy i życzymy dalszych wspólnych lat życia.  Tekst i foto  mpp.  

SAMSUNG DIGITAL CAMERA