IV ZAWODY PŁYWACKIE SENIORÓW
W ramach cyklu imprez MOJA MAŁA OLIMPIADA 25.V.2014r. na myśliborskim basenie spotkali się po raz czwarty sympatycy sportów wodnych zrzeszeni w uniwersytetach trzeciego wieku . Z Polic stawiło się 15 osób, z Barlinka 10, z Myśliborza 19.
Głównym organizatorem był TKKF Klub,, Senior” Myślibórz kierowany przez Dorotę Chołocińską, przy współpracy MUTW. Finansowe wsparcie zapewnił UM i G w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta i gminy Myślibórz.
Zawody pływackie mają swoją stałą oprawę. Jednym z elementów są pokazy gimnastyczne wykonywane przez studentki MUTW z sekcji gimnastyki korekcyjnej, którą prowadzi trenerka Dorota Chołocińska. Z ciepłym przyjęciem spotkał się ich popis ze skakankami i kołami. 4 lata zajęć sprawiły, że nasze koleżanki poruszają się z prawdziwą gracją i wielkim wdziękiem. Część z nich brała nawet udział w zawodach pływackich.
Już na basenie, po ogólnej rozgrzewce, najpierw przeprowadzone zostały konkurencje indywidualne w 8 kategoriach wiekowych, trzeba podkreślić, że rozpiętość wiekowa była znaczna – najmłodsza zawodniczka miała 58 lat, najstarsi 73. Sporo emocji dostarczyły sztafety , do których przystąpiły drużyny wystawione przez każdy z uniwersytetów. W tym roku ,najsilniejszą drużyną, która wywalczyła Puchar była ekipa z UTW POLICE. Jak widać trzeci wiek ceni sobie współzawodnictwo, nie stroni od rywalizacji i wie, że adrenalina nie jest zarezerwowana tylko dla młodych. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplom i medal. – Już samo uczestnictwo w tzw. pewnym wieku, w każdych zawodach sportowych, zasługuje na upamiętnienie – zaakcentowała główna pomysłodawczyni i organizatorka tej cyklicznej imprezy Dorota Chołocińska.
Olimpiadę zakończono poczęstunkiem. Smakowała zupa gulaszowa, smakowały ciasteczka. Przyjemnie było prowadzić długie rozmowy w plenerze przy kawie, herbatce i pięknej słonecznej pogodzie . Słowa uznania, których nie brakowało, były wyrazem akceptacji i poparcia dla idei oraz samej organizacji tej majowej imprezy. Tekst mpp.