ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO MUTW 2013/2O14
Za sobą mamy pełne 4 lata działalności. Na uroczystość kończącą tegoroczną aktywność m.in. przybyli : prof. Danuta Umiastowska – przewodnicząca naszej Rady Programowej, dr Beata Bugajska z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, koordynator ramowego projektu współpracy UTW w woj. zachodniopomorskim, burmistrz Myśliborza Arkadiusz Janowicz, kierownik Wydziału Oświaty i Sportu UM i G Stanisław Urbanowski, dyr. MOK Dariusz Skawiński.
Uroczystą akademię – hymnem Gaudeamus – rozpoczął chór Melodia pod dyrekcją Bogdana Komorowskiego . Zgodnie z tradycją, prezes MUTW Bożena Wierucka podsumowała całoroczny nasz dorobek. Mamy się czym pochwalić. Naszym udziałem było sporo sukcesów i osiągnięć , o których informowaliśmy na bieżąco na swojej stronie.
Warto podkreślić, że pod adresem Zarządu i studentów, z ust zaproszonych gości, padło wiele ciepłych słów uznania. Pochwał nie szczędzili również nasi słuchacze, którzy wzięli udział w szybkiej sondzie. Miło słyszeć, że uniwersytet miał i nadal ma duży wpływ na poprawę jakości ich życia.
Zakończenie roku akademickiego to przede wszystkim czas na zaprezentowanie swoich najnowszych dokonań. Tancerki z Zespołu Tańca Terapeutycznego ,,Babylon” trenujące pod kierunkiem Krystyny Matuszak i Haliny Krasowskiej pokazały 2 tańce: nowe Flamenco i taniec cygański. Sekcja gimnastyki korekcyjnej, którą prowadzi Dorota Chołocińska pochwaliła się gibkością i gracją w układzie ,,Wesołe babcie” , kabaret STARSZAKI, którym kieruje Jadwiga Bryk swoim zabawnym programem pt.,, Miłość ci wszystko wypaczy” wzbudził sporoy entuzjazmu. Chór Melodia również z powodzeniem zaprezentował swoje nowości.
Na uroczystościach nie mogło zabraknąć kwiatów, podziękowań i gratulacji. W tym roku były również świadectwa z czerwonym paskiem. Za tzw. całokształt osiągnięć i zaangażowanie otrzymały 2 je studentki: Bożena Filipowicz i Jolanta Jóźwik. Spotkaniem Zarządu u pana burmistrza, w trakcie którego padły konkretne podpowiedzi dotyczące pozyskiwania funduszy na dalszą uniwersytecką działalność został zakończony nasz rok akademicki 2013/2014. W godzinach popołudniowych cała wielka uniwersytecka rodzina spotkała się na pikniku, na przystani. Integrowano się przy pełnym rożnie i wspomnieniach. A było co wspominać! Tekst i foto mpp.