JUWENALIA UTW – ŚWINOUJŚCIE 31 maj 2014 r.
Już po raz trzeci – korzystając z zaproszenia – wzięliśmy udział w dorocznych uniwersyteckich juwenaliach w Świnoujściu. Gospodarze zaprosili także nieco wcześniej urodzonych studentów z innych uniwersytetów z terenu województwa zachodniopomorskiego.
Tym razem cała impreza odbyła się w Miejskim Domu Kultury, a nie jak poprzednio w muszli koncertowej na promenadzie z uwagi na generalny remont obiektu.
Występ naszego zespołu tańca terapeutycznego ,, Babylon” otworzył uroczystości. Pierwszy taniec – impresję morską zatytułowaną ,, Przed świtem” zadedykowaliśmy głównej organizatorce p. Barbarze Okoń , z którą od kilku lat łączy nas nić, a właściwie… gruby sznur sympatii.
Taniec spotkał się z gorącym przyjęciem. Brawami nagradzano kolejne elementy układu, które – co tu dużo mówić – chwytały za serce. Tancerze, pozornie wyluzowani, skupieni, wytrenowani do granic możliwości, pięknie przybrani, dotyczy to szczególnie tancerek ze skrzydłami, cieszyli się z głośno okazywanej życzliwości widzów zapełniających po brzegi salę widowiskową. Wrażenie robiła także ilość tancerzy. 28 osób z trudem mieściło się na scenie, a z kronikarskiego obowiązku warto odnotować, że była to najliczniejsza grupa taneczna na tych juwenaliach.
Swoje możliwości taneczne, kabaretowe i wokalne zaprezentowały szczecińskie ,,Senioritki”, ,,Arabeska”, zespół ,,Keja” z MDK Warszów, ,,Kojoty” ze Świnoujścia, kabaret ,,Dwudziestolatek” oraz teatrzyk ,,Raz, dwa, trzy” ze Szczecina, chóry ,,Melodia” i ,,Kanon” ze Szczecina, zespół męski,, Chwaty” i chór mieszany,, Kantylena” ze Świnoujścia. Było na co popatrzeć! Brawo!
Myślibórz miał w sumie 6 mocnych wejść. Zaprezentowaliśmy jeszcze flamenco, taniec żydowski, taniec cygański z bisem, ,,dżajfa” i układ do popularnej melodii S. Wondera , który na zakończenie odtańczyliśmy wspólnie z całą widownią. Podobaliśmy się! To mobilizuje, zmusza do utrzymania tak wysokiej formy i … posłuszeństwa wobec trenerek Krystyny i Halinki. Tym razem zrealizowaliśmy z sukcesem ICH pomysły , ku obopólnemu zadowoleniu. Tekst mpp.