BYLIŚMY NA OTWARCIU NOWEGO PLACU ZABAW NA OŚ. XX- LECIA W MYŚLIBORZU
Tancerki z Zespołu Tańca Terapeutycznego,, Babylon” nie odmówiły swego udziału w uroczystym otwarciu nowego placu zabaw, który miał miejsce w dniu 6.czerwca 2014r. Bardzo leży nam na sercu dobro naszych wnucząt i piękno naszego miasta. Taki plac to istny raj dla dzieci!
W malowniczej plażowej scenerii, w obecności przedstawicieli władz, przy licznie zgromadzonej publiczności bardzo zróżnicowanej wiekowo, zaprezentowaliśmy ,,ku chwale” nowego obiektu 2 układy taneczne: flamenco i taniec żydowski. Podobaliśmy się!
Występowali także najmłodsi tancerze z KTT ,,Estera” działającego przy MOK. Niebywałe, ale rośnie nam silna konkurencja!
Plac zabaw powstał z inicjatywy Fundacji muszkieterów. Ta społeczna akcja znana jest pod hasłem Place Zabaw – Muszkieterowie. Włączają się w nią właściciele sklepów Intermarche i Bricomarche, którzy finansują zakup urządzeń oraz gmina, do której należy przygotowanie placu i późniejsza troska o konserwację zamontowanego sprzętu – już jako nowego właściciela.
Marzenie o placu zabaw mogło być zrealizowane dzięki pełnej mobilizacji mieszkańców Myśliborza, którzy wzięli udział w ogólnopolskim sms – owym konkursie i … zwyciężyli. Całością akcji sprawnie dyrygowała p. Magdalena Baczyńska – Warżała. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje. Nie zabrakło smacznego poczęstunku. Tekst i foto mpp.