Wystawa naszych obrazów w Galerii UTW Gorzów Wlkp.

W dniu 05 kwietnia 2013 roku Pan Edward Korban, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp., otworzył w Galerii Sekcji Plastycznej tegoż Uniwersytetu, Wernisaż obrazów wymalowanych przez naszą grupę „plastyków”. To piąta wystawa naszych „dzieł”.

Przywitano nas bardzo miło i serdecznie. Na chodniku przed wejściem do Galerii stał baner zapraszający na naszą wystawę, na którym umieszczono fragment naszego miasta z wieżą kościoła i rynkiem. To nas bardzo podbudowało.

Wchodzimy do Galerii i witają nas mili, uśmiechnięci Gospodarze. Sekcja Plastyków UTW Gorzów Wlkp. liczy 40 studentów, nasza 10.
Na początek była muzyka – zagrały uczennice Szkoły Muzycznej. Na uroczystość przybyło dużo osób, ciekawych co pokażemy.
Oceny naszych prac były bardzo pouczające i zachęcające do dalszej pracy. Gospodarze w tym roku obchodzą 20-tą rocznicę istnienia, my malujemy obrazy od lat dwóch. Mamy od kogo się uczyć. Wspaniała atmosfera spotkania sprawiła, że czuliśmy się jak młodsi i mniej doświadczeni, ale docenieni „twórcy”. Były obietnice i propozycje dalszej współpracy na plenerach i organizowaniu wystaw naszych prac.