Dorośli studenci Myśliborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działają jak trybiki w przysłowiowym zegarku. Mimo natłoku zajęć podjęli się nowego wyzwania. Tym razem, doszli do wspólnego wniosku, że Myślibórz powinien mieć swoją stałą grupę teatralno – kabaretową i od razu zaczęli intensywnie pracować nad tym pomysłem, w myśl zasady, że „STARY CZŁOWIEK…TEŻ MOŻE”.

W poszukiwaniu sensownych materiałów na pierwszy występ przekopali sterty papierów ,odkurzyli gromadzone latami osobiste zapiski, odświeżyli pamięć z czasów młodości – dziwnie to zabrzmi, ale  to właśnie wtedy, ostatnio, mieli okazję pokazywać się szerszej, dodajmy szkolnej, publiczności. Do marca jest wprawdzie jeszcze trochę czasu, ale jeżeli traktuje się poważnie zabawę w aktorstwo, to próby muszą się zacząć jak najszybciej.

Gościnna biblioteka miejska nie odmówiła miejsca na cotygodniowe spotkania i dodatkowo zaproponowała daleko idącą  pomoc. Z takim poparciem i zapleczem wszystko jest o wiele prostsze. Jadwiga Godlewska – Bryk wzięła tę grupę pod swoje opiekuńcze skrzydła. Muszą wspólnie  popracować nad sprawnością scenicznego hamulca tremy, dykcją,   aktorskim obyciem, a przede wszystkim nad  rozwojem talentu, bo sam zalążek  iskry bożej, to stanowczo za mało.

Na szczęście, każdy z członków zespołu, zdaje sobie sprawę ze swoich niedoskonałości. Plany sekcji są bardzo ambitne.  Zaczęli od czytania podopiecznym  domu brata Alberta. Dorota Lastowska –  Chołocińska i Jadwiga Godlewska – Bryk  przełamały już pierwsze lody. Pomógł  w tym Jan Brzechwa i Julian Tuwim. Na cykliczne odwiedziny z lekturą czeka ŚDS z ul. Kamiennej oraz Dom Pomocy Społecznej.  To cenna inicjatywa. Nie tylko łączy pokolenia, ale przede wszystkim przełamuje bariery nieufności i pozwala wierzyć, że mamy jednego STWÓRCĘ, który wprawdzie nierówno obdarował przymiotami, ale wrażliwością po obu stronach obdzielił jednako.

                                                            M. Prymakowska – Paluch

Tekst ukazał się w lokalnym dwutygodniku,, MYŚLIBORSKIE WIEŚCI”  z dn. 20.XII.2012r.