WYKŁAD p. JOLANTY KARASIŃSKIEJ –   POETKI Z BARLINKA – pod tytułem      ,,NIE BÓJMY SIĘ MARZEŃ” 19.XI. 2013r.

O marzeniach nigdy za wiele. Pomagają żyć, poprawiają nastrój, przeganiają czarne myśli, które od czasu do czasu,  nieproszone, podstępnie próbują się wkraść w nasze łaski. UWIERZCIE!  NATYCHMIAST DEZERTERUJĄ w zderzeniu z  BLOKADĄ Z MARZEŃ.  Czy warto zatem  marzyć? Na tak postawione pytanie jest tylko  jedna odpowiedź. TAK!

 Tych niezdecydowanych, niepewnych, niepotrafiących się wydostać spod  własnej, grubej skorupy z nieszczęść – czasem urojonych –   p. Jolanta  próbowała przekonać  jak  ważne są marzenia przede wszystkim dla oszukania duszy, ukojenia serca i uczesania myśli czyli  dla normalnego, spokojnego życia. Każdy ma swój kawałek nieba – przekonywała. Nawet w kałuży odbija się słońce – akcentowała dobitniej. Rozglądaj się! Poszukuj!

P. Jolanta Karasińska – wyjątkowo ciepła  i wzbudzająca niekłamaną  sympatię   poetka – zadebiutowała   w 2010 roku tomikiem wierszy dla dzieci pt. ,, Jak kropelki”.  Nieco później, z wielkiej miłości do najmłodszych  , narodziły się nowe wiersze, które zebrała w książeczce pt. ,,Witaj łąko ”.  Z potrzeby serca pisze także dla dorosłych. Tomiki poezji,,  Skrawek nieba” i ,,Jeszcze wczoraj tańczyłam z gwiazdami” to nie jest Jej ostatnie słowo. Nasi studenci, w długiej kolejce, czekali na autograf i  wpis z dedykacją  na tomikach  wierszy ku upamiętnieniu   miłego spotkania z poetką.

Tekst i foto mpp.