7.VI.2013r. nasz Zespół Tańca Terapeutycznego BABYLON, kierowany przez Krystynę Matuszak i Halinkę Krasowską, w odpowiedzi na zaproszenie szefowej Świnoujskiego UTW p. Barbary Okoń, pojechał na gościnne występy do tej pięknej nadmorskiej miejscowości.

Okazja była nie byle jaka! Zaproszono nas na OKRĄŁY JUBILEUSZ 10 – LECIA ISTNIENIA ŚUTW. DOCENIAMY! My mamy dopiero 3 lata! GRATULUJEMY!  Zarówno ONI jak i MY  mamy się już czym pochwalić. W muszli koncertowej gospodarze czarowali muzyką. Chór KANTYLENA i zespół CHWATY swoim repertuarem, a przede wszystkim śpiewem chwytali za serce. Duża w tym zasługa żywiołowej pani dyrygent BARBARY OKOŃ.

Nasza grupa taneczna zaprezentowała się także okazale. Pokazano 6 tańców. Oklaski widzów, a było ich na pokazie wyjątkowo dużo, świadczyły o tym, że idziemy w dobrym kierunku. Furorę zrobił  taniec cygański. Tancerki, po krótkiej przerwie na złapanie oddechu, bisowały z pełnym poświęceniem. Słowa uznania dobiegały zewsząd, nawet po zejściu ze sceny. Nieskromnie dodam, że podobała się także konferansjerka Maryli. Jakby tego wszystkiego było mało, nasze cyganki, dały osobny, niezaplanowany, spontaniczny popis na promenadzie , w powrotnej drodze do hotelu.  Przypadkowi przechodnie mieli na co popatrzeć!

Czuliśmy się tacy szczęśliwi! Błyskały flesze, kręciły kamery! Dla takich chwil warto ocierać na próbach siódme poty i SŁUCHAĆ UWAG TRENEREK!

Był i czas na wypoczynek, plażę z kąpielą i opalaniem, no i na … długie Polaków rozmowy integracyjne.

Tekst mpp.